چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » زاویه ای دیگر » نامه ای از طرف مردم کوفه به مردم زمان حال

نامه ای از طرف مردم کوفه به مردم زمان حال

name-mardome-koofe

 بسمه تعالی   …

هنوز پژواک فرمایش پیامبر(ص)در گوشِ جان ما طنین افکن بود: هرکس بمیرد در حالیکه امام زمانش را نشناسد، به مرگِ جاهلیّت مرده است آری؛ مرگ جاهلیّت! یعنی مرگ در ضلالت و گمراهی….
در تـب و تـاب دیدار امام زمان خویش می سوختیم. حس قلبی مان از سرِ انگشت قلم بر روی کاغذ می چکید و پیاپی او را می خواندیم.
اشک فراقش، یعقوب وار پرده ی نگاهمان را تار می کرد و سرگشته  و حیران منتظر امام(ع) بودیم. نامه هامان یک به یک به امام حسین(ع) می رسید و او نیز دعـوت مـا را پذیرفتـه بـود. امّـا حیف  که قبل از ورود آن حضرت، دشمن خدا بر کوفه چنبره زد و جان و مال و ناموس مان را تهدید کرد. نمی دانستیم چه کنیم. به طرفداری از امام حسین(ع) برخیزیم یا خود را از خطر ابن زیاد رهایی بخشیم؟ آه که چه امتحان سختی بود! راستی اگر شما جای ما بودبد چه می کردید؟ مردم کوفه چند سال قبل نیز دچـارچنین امتحانـی شده بودند و امیرالمومنین علی(ع) را تنها گذارده بودند. این بار نیز نوبت ما بود که در این میدانِ آزمایش پا نهیم و با شیطانِ رانده شده، دست و پنجه نرم کنیم.
در این بین عده ای به کسب و کارِ خویش مشغول شدند و مشکلات زندگی را بهانه کردند، عده ای دیگر به هوای درهم و دینار و پست و مقام به جَنگ با امام حسین(ع) رفتند.
تنها تعداد کمی ندای امام(ع) را لبیـک گفتنـد. آنها ازتمام هستی خود گذشتند و بـه یـاری حجّـتِ عصرِ خویش شتافتند. طعنه ها، زخم زبان ها وتیغ و تیر دیگر برایشان مؤثر نیفتاد و همه سختی ها به یک لبخند امامشان تسکین یافت.
افـسوس! و صـد افسوس!در حالی که اشک از چشم های ما سرازیر بود آن حضرت را رها کردیم . بر اهلبیت او، وسرهای برسرنیزه می گریستیم ، ولی امام سجاد(ع) را که امام زمان مابود،بازهم رها کردیم… و خدا هم به دعای پیامبر در روز غدیر،… واخْذُلْ مَنْ خَذَلَهُ…  ما را رها نمود.
هان ای مردم! هشدار!
هنگامیکه این نامه به شما می رسد، استخوان های ما خاک شده و دیگر فرصتی برای جبران نیست.
نکند شما نیز اشتباه ما را نبش قبر نموده و شقاوت دنیا و آخرت را برای خود بازخرید نمایید.
نکند شما نیز امامِ زمانتان را همچون ما رها کنید!
نکند در پیچ و خمِ کسب و کار و زندگی آنقدر غرق شوید. که یادتان رود امامِ زمانی دارید. نکند در شناخت او کوتاهی کرده و دچار فتنه زمانه شوید.
نکند تنها از او دم زنید، ولی در عمل به یاریش نشتابید.
نکند . . .
اگر می خواهید بدانید که به جای ما بودید چه می کردید، ببینید با امامِ زمان خود چه می کنید؟!…

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید.

۴ نظر

 1. سلام دوست عزیز
  سایت زیبایی دارید
  بهتون تبریک میگم
  میخواستم اگه مایل باشید و ما رو لایق بدونید با هم تبادل لینک انجام بدیم
  پیج رنک سایت ما ۲ میباشد
  در صورت موافقت ما رو با نام سایت معمار ایرانی به ادرس
  MemarIrani.Com
  لینک کنید و بعد اطلاع بدید تا ما هم شما رو لینک کنیم
  تشکر

 2. سلام مطالب عالی داری.
  ببخشید نمیشه آموزش فنون رزمی و فنون نمایشی و کاربردی چوب و شمشیر را بگذارید
  با تشکر

  • سلام
   دوست عزیز برای دانلود و یا خرید آموزش های ذکر شده می توانید به سایت vatandownload.com و یا alborzdanload.com مراجعه کنید.


از ما حمایت کنید!