دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
خانه » سایت و وبلاگ » آموزش طراحی سایت » چگونگی ساخت ریپدلچ

چگونگی ساخت ریپدلچ

rapidleech

ریپدلچ

یکی از بهترین کاربردهای اینترنت،مبحث اشتراک فایل می باشد.البته شاید در ابتدای امر و در زمان راه اندازی این سرویس ،صرفا توجه به نقل و انتقال محتوا و مطالب بود،ولی با پیشرفته شدن خدمات شبکه و بوجود آمدن بستر های انتقال فایل،بحث اشتراک فایل نیز پدید آمد.در همین راستا، امروزه یکی از بزرگترین اهداف اتصال به اینترنت را میتوان پست الکترونیک،دستیابی به اطلاعات ، دریافت خدمات و انتقال فایل دانست.

در عین حال،بسیاری از کاربران علاقه زیادی به دانلود نرم افزار و فیلم از سایت های اینترنتی دارند.این در حالیست که حتی اگر نرم افزار مورد نظرشان در یک قدمی آنها باشد بازهم دانلود از اینترنت را به دلیل مزایای بیشتر ترجیح میدهند .این مزایا شامل:استفاده از آخرین نسخه نرم افزار ،عدم نیاز به فضای فیزیکی برای نگهداری از دیسک های حاوی نرم افزار ،و همچنین امکان استفاده از هزاران نرم افزار رایگان و منبع باز و سایر فایل ها در مقابل خرید از فروشگاه را میتوان بر شمرد.

در حقیقت این قضیه اشتراک فایل ،به زبان ساده به این صورت است که دارندگان سایت،اگر قصد ارائه یک فایل به دیگران را دارند آن را در سرور ذخیره و لینک دانلود فایل را در اختیار کاربران قرار می دهند.ضمن اینکه شاید تا بحال به سایت های دانلود متعددی،با عنوان *برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید* برخورده اید که با کلیک کردن روی آن،شروع به دانلود نموده اید.البته اگر در این وادی،از نرم افزارهای مدیریت دانلود مثل IDM یا آخرین نسخه مرورگرها استفاده کنید، هر موقع که بنا به دلایلی اینتر نت قطع شد،در زمانی دیگر می توانید به ادامه دانلود بپردازید.البته به شرطی که سایت مذکور نیز امکان ادامه دانلود را بدهد،چون بعضی از سایت ها که ترافیک بالا سرورهای ضعیفی دارند،امکان ادامه دانلود را از کاربران سلب می کنند.

به هر حال همانطور که گفته شد،برای اشتراک فایل باید یک سایت با هاست و دومین در اختیار داشته باشید و همچنین سرور شما ظرفیت بسیار بالایی داشته باشد و برای راه اندازی آن نیز باید هزینه زاید را متحمل شوید.در این رابطه قابل ذکر است،سایت هایی که با هزینه کم راه اندازی میشوند و فضای کمی برای ذخیره سازی در اختیار دارند،قطعا تحمل این که هزاران کاربر به صورت همزمان از سرویس های آن از جمله اشتراک فایل استفاده کنند را ندارند.

البته برای حل این مشکل،سایت های اشترک فایل پدید امده اند تا کابران و سایت هایی که قصد دارند فایل های خود را منتشر کنند، فایل های خود را در آنها آپلود کرده و کاربرانی که قصد دست رسی به این فایل ها را دارند نیز به این سایت ها برا دانلود فایل مراجعه کنند.در این رابطه میتوان سایت هایی مثل۴shared,mediafire,megaupload,rapidshar  برشمرد.

این سایت های قدرتمند و دارای فضای ذخیره سازی نامحدود و همچنین خدمات رایگان ،برای کسانی که قصد اشتراک فایل را دارند ،محیطی بسیار کاربردی و عالی محصوب میشوند.اما سوال اینجاست که هزینه راه اندازی و نگهداری سرورهای قدرتمند و پر هزینه این سایتها،از کجا باید تامین شود؟

پاسخ این است که این سرورها،هزینه های خود و همچنین در آمدزایی خود را از کاربرانی که قصد دانلود دارند دریافت میکنند.اما چگونه؟ زیرا این مطلب بدان معنا نیست که کاربران برای دریافت هر فایلی،ابتدا پول بدهند و بعد فایل را دانلود کنند،چون در این صورت،اشتراک فایل و استفاده از پتانسیل انتقال فایل از اینترنت معنی خود را از دست میدهد و شاید خرید نرم افزار از فروشگاه های نرم افزاری،به صرفه تر از دریافت آن از اینترنت باشد.

اما باید به موضوع دقیق تر نگاه کنیم.بله در حقیقت این سایت ها کاربران را به دو گرو تقسیم میکنند:کاربران رایگان و کاربران ویژه.

همانطور که احتمالا بسیاری از شما عزیزان مطلعید،کاربران رایگان برای دانلود فایل از چنین سرورهایی،باید از چند ثانیه تا چند دقیقه بسته به الگوریتم سایت منتظر باشند و در ضمن در صورت قطع ارتباط به هر دلیل،امکان ادامه دانلود را ندارد و دربیشتر آنها مدت زمانی را برای دانلود معین می کنند و در صورتی که در طی آن محدوده زمانی،موفق به دریاف فایل نشدید،این زمان به پایان رسیده و باید دوباره پروسه دانلود را دنبال کنید و در این مرحله جدید هم باید شانس بیاورید که سرعت شما بالا باشد و زود تر فایلهای حجیم را دانلود کنید تا مبادا کار دوباره از سر گرفته شود.

این در حالیست که کاربران ویژه این سرورها،بدون معطلی فایل خود را دانلود میکنند.ضمن اینکه امکان  دانلود را در هر زمانی که بخواهید دارند و زمان برا آنها هیچ محدودیتی ندارد.در نظر داشته باشید اگر شما در ایران نیاز دارید که دسته کاربران حرفه ای قرار بگیرید حتما میدانید که اغلب این سرورها ، خارجی هستند و شما باید به واسطه از آنها اکانت بخرید.

در این رابطه اگر جزء کاربران رایگان بوده و قصد دانلود فایلی را از این سرورها داشته اید،حتما مشاهده کرده اید که برای تبدیل شدن از کاربر رایگان به ویژه  هنگام دانلود،در کنار ثانیه شمارهای انتظار برای دانلود،تبلیغات متعددی با این مضمون که با تبدیل شدن به کاربر ویژه،از محدودیت ها خلاص شوید به چشم میخورد.

البته طبیعتا کاربرانی که فایل های حجیمی برای دانلود ندارد و یا بر حسب اتفاق به فایلی نیاز پیدا کرده اند ،به این مسائل چندان توجهی نمی کنند و حاضرند برای دریافت یک فایل ،حتی تا چند دقیقه انتظار بکشند،ولی در مقابل کاربرانی هستند که به دلایلی شخصی یا شغلی،بسیار با این فایل ها و سایت ها سرو کار دارند و برای فرار از محدودیت ها و مشکلات کاربران رایگان،بهترین گزینه برای آنها تبدیل شدن به کاربر ویژه میباشد.

درواقع اساس کار سایت های اشتراک فایل ،این است که اگر کاربری با عضویت ویژه وارد سایت میشود،لینک مستقیم با امکان ادامه دانلود در اختیار وی قرار میگیرد و در مقابل کاربران عادی باید از لینک رایگانی که فایل مورد نظر را برای مدت زمانی کوتاه در سرور ذخیره میکند،استفاده کنند.

اما برای مقابله با این مسئله چه باید کرد؟ به ویژه ما کاربران ایرانی که به دلایل مختلف ازجمله نداشت کارت اعتباری معتبر و هنچنین اعمال تحریم های ریز و درشت،باید عطای کاربر ویژه شدن را به لقای ببخشیم و به دلیل این مسئله در پروسه دانلود فایل ها از چنین سایت هایی،با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کنیم.

در پاسخ باید گفت یک راه برای رفع این مشکل است که برنامه نویسان و شرکت هایی با پی بردن به اساس کار الگوریتم چنین سایت هایی(سرور)،اقدام به نوشتن نرم افزار هایی کرده اند که با بهره گیری از آنها ،کاربران را از وضیعت رایگان،به ویژه تبدیل میکند و لینک مستقیم هر فایل را از سایت اشتراک فایل استخراج میکند.اما متاسفانه این مسئله نتوانسته آنچنان که باید و شاید بر محدودیت های کاربران رایگان فائق آید.زیرا سایت های اشتراک فایل ،به سرعت و فورا،این دسته از نرم افزارها را شناسایی و الگوریتم خود را عوض میکنند.

اما شاید برای شما کاربر گرامی هم پیش آمده باشد که تا بحال برا دانلود مستقیم از سایت های اشتراک فایل ،به سایت راپید باز  (rapidbaz.com) رفته باشید.سایتی بسیار قدرتمند که در آن می توان،با داد لینک دانلود غیر مستقیم مربوط به فایل مورد نظر ،فایل مذکور را به سرور های این سایت منتقل نمود و سپس شما می توانید با تکیه بر قابلیت با ارزشی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد. فایل مرود نظر خود را با لینک مستقیم و امکان ادامه دانلود و همچنین عدم وجود محدودیت دانلود کنید.

قابل ذکر است که هم اکنون این سایت ایرانی برای کاربرانی که قصد دانلود فایل هایی با حجم کمتر از ۲۰ مگا بایت را دارند خدمات رایگان ارئه می دهد و البته برای دانلود فایل های حجیم،باید مبلغی را بپردازید.

روش کار این سایت،بدین صورت میباشد که فرضا شما در سایت ها و وبلاگ ها ،لینکی را برای دانلود یک فایل پیدا کرده اید که طبیعتا این لینک شما را به یکی از سایت های دانلود فایل که در مورد آنها توضیح داده شد، هدایت میکند.اما اکنون میتوانید بر خلاف روال معمول که با کلیک بر روی این لینک به سایت مذکور مراجعه به سایت اشتراک فایل مذکوره وارد سایت راپید باز شده و ان لینک را در سایت راپید باز وارد نمایید تا راپید باز به عنوان یک واسطه، فایل را از سرور اشتراک فایل دریافت نماید و بدون محدودیت آن را در اختیار شما قرار دهد.یعنی از جهاتی درست مانند این است که شما یک کاربر ویژه بوده و از حقوق یک کاربر ویژه برخوردارید.

التبه باید عرض کنیم. این موضوع یک تقلب یا حقیقتا تبدیل موقعیت شما به رتبه یک کاربر ویژه نیست.بلکه در راپیدباز شما همچنان مانند یک کاربر رایگان تلقی میشوید و کاری که راپید باز انجام میدهد ای است که صرفا کمک میکند تا شما الگوریتم زمان راپشت سر بگذارید.(آن هم صرفا در مورد فایل های با حجم کمتر از ۲۰ مگا بایت)و فایل مورد نظر خود را در کسر از زمان به سرور خود منتقل کنید.برای انجام این کار،راپید باز به جای لینک اصلی لینک دانلود از سرور خودش را به شما ارئه میدهد.

با توجه به آنچه تا کنون خدمت شما عزیزان عرض شد،در ادامه این نوشتار قصد داریم به کاربران گرامی آموزش دهیم که اگر نیاز و علاقه زیادی به دانلود دارند ،و بر هیمن پایه از مشتریان همیگشی سایت های اشتراک فایل میباشند،برا غلبه بر محدودیت های این سایتها،چگونه بتوانند در صورت تمایل،خودشان یک سایت راپیدباز شخصی راه اندازی کنند.قابل ذکر است در اصطلاح رایج،چنین سایتی را راپیدلچ(rapid Leech) می نامند.به عبارت ساده،اسکریپ (نرم افزار)پر کاربرد رپیدلچ،به شما امکان انتقال فایل از یک سرور را به یک سرور دیگر میدهد.

مراحل راه اندازی ی راپید باز شخصی:

۱.خرید هاست

۲.خرید دامنه

۳.تهیه اسکریپت یا همان هسته سایت

۴.راه اندازی و نصب اسکرپت بر روی هاست

توصیه میشود با خونسردی این آموزش را دنبال کنید و به هیچ وجه نگران نباشد،چون ما قدم به قدم تمام مراحل را برای شما شرح خواهیم داد که بسیار سهل هم میباشد.

خرید هاست و دامنه

منظور از هاست (هاست=سایت)،میزان فایل شما میباشد که مکان و یا به اصطلاح فضایی اختصاصی در اینتر نت محصوب میشود که دارای ظرفیت معین بوده و شما آن را از یک شرکت واسطه اینتر نتی خریداری نموده و سایت خود را در آن فضا راه اندازی میکنید.

دامنه نیز همان آدرس اینترنتی شما محسوب میشود.مثلاادرس اینترنت ما  www.mosbate24.ir

 که بر روی یک هاست اینترنتی که از قبل خریداری شده،ذخیره شده است.

توجه داشته باشید که معمولا فروشندگان هاست ،دامنه نیز میفروشندو توصیه میشود از جایی که هاست خود را خریداری میکنید،دامنه مورد نظر خود را نیز از همان جا خریداری کنید.

شما میتوانید برای خرید هاست،وارد گوگل شوید و عبارت فروش هاست را جستجو کنید تا با هزاران شرکت و نماینده فروش هاست و دومین مواجه شوید.البته با بررسی لیست قیمت ها و همچنین امکانات و سرویس ها،میتوانید هاست مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کنید.ولی قبل از خرید به چند نکته زیر توجه کنید:

قدرت هاست:

از آنجایی که اسکرپی که شما استفاده میکنید و کاری که با آن میخواهد انجام دهید،به پردازش سنگینی نیاز دارد،میبایست از قبل اطلاع کسب کنید و همچنین با مسئول فروش هاست ارتباط گرفته و بگویید که برای راپیدلچ میخواهید از آن استفاده کنید.البته به علت سنگینی پردازش های صورت گرفته در این مورد،اغلب هاست ها از این کار امتناع میکنند وبه اصطلاح هر سروری رپید لچ را ساپورت نمیکند. ضمن اینکه برای این کار شرکت های ویژه ارائه دهنده راپیدلچ وجود داند که شرکت آنها را تحت هیمن عنوان *فروش هاست رپید لچ*میتوانید از طریق گوگل پیدا کنید.همچنین به دنبال هات های لینوکس و اجرا کننده php باشید.چون اسکریپت شما به زبان فوق نوشته شده و در عین حال هاست های مبتنی بر لینوکس ارزانتر میباشند.

البته تمام هاست ها به صورت پیش فرض تحت لینوکس هستند.

تهیه اسکریپت (نرم افزار Rapidleech)

با این کار،یک اسکریپت(نرم افزار)بسیار قوی و رایگان وجود دارد که نام آنRapidleech  است و به رایگان میتواند آن را از سایت www.rapidleech.com دریافت کنید.البته برای کاربران ایرانی،به دلیل این که گوگل روی آن دست گذاشته و به بهانه تحریم،برای کاربران ایرانی محدودیت قائل شده،امکان دانلود آن برای کاربر ایرانی وجود ندارد.ولی جوانان با پشتکار ایرانی،مثل همیشه این محدودیت را پشت سر گذاشته وب سایتی به آدرسwww.dverleech.com  راه اندازی کرده اند که آخرین ورژن این اسکریپت را ارائه داده و همچنین به برطرف کردن مسائل و مشکلات مربوطه به آن میپردازند.ضمن اینکه یک انجمن تخصصی نیز دارند که میتوانید عضو آن شوید.از کاربران دیگر کمک بگیرید.

پس ابتدا به سایت فوق رفته و آخرین نسخه اسکریپت فوق را با حجمی معادل ۲ مگابایت دانلود کنید.

راه اندازی و نصب اسکریپت.

این اسکریپت نیاز به هیچ تنظیمات اضافی در حالت عادی ندارد و فقط باید آن را در هاست خود از حالت فشرده خارج سازید.همچنین لازم به ذکر است که ورود به یک هاست بسیار آسان است و در واقع تمام هاست ها از یک پنل کاربری جهت دسترسی به هاست ،به نامCpanel استفاده میکنند. این در حالیست که بعد از خریداری هاست شرکت ارئه دهنده هاست،به شما نام کاربری و کالمه عبور میدهد و همچنین لینکی را که باید از طریق آن به پنل خود وارد شویدواین لینک ها عموما به صورت زیر است:

http://www.YourDomain.com/cpanel

یا

http://www.YourDomain.com:2802

توجه داشته باشید که به جای youredomain ، نام دامنه خود را وارد کنید و عبارت بعد از آن را بنویسید تا پنجره ورود به پانل خود ظاهر شود.

اکنون نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و وارد پنل شوید.مشاهده میکنید که در Cpanel با منو ها و آپشن های بسیارزیادی مواجه میشوید.ما با آنها کاری نداریم(خارج از بحث مباشند)فقط در قسمت بالایی پنجره که برگه File manager را اتنخاب کنید.

بدین ترتیب پنجره ای باز میشود که در سمت چپ آن،به صورت درختی  شاخته ها و پوشه های هاست شما را نشان میدهد.اکنون لازم است که برای نصب اسکریپت،به شاخهHome یا http  بروید و از بالای پنجره ،گزینه Upload را انتخاب کنید تا پنجره انتخاب فایل باز شود.

در این پنجره،فایل رپید لچ را که دانلود کرده بودید،از روی کامپیوتر خود توسط دکمه Browse  آدرس داده و منتظر باشید تا آپلود شود.سپس مجددا به قسمت فایل بروید و فایلی که آپلود کرده بودید را اتنخاب کنید و بر روی دکمه Extract کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده باز شود.

به شما تبریک میگوییم.زیرا بدین ترتیب اسکریپت نصب شده و هم اکنون آماده استفاده است.

کار با رپید لچ

کار کردن با رپید لچ به هیچ آموزشی نیاز ندارد و بعد از نصب کردن،با ید در قسمت Line to trasload لینک دانلود خود را قرار دهید و سپس بر روی دکمه Transload file  کلیک کیند تا فایل انتقال پیدا کند.

در عین حال در صورتی که قصد دارید فایل منتقل شده را به دوستان یا آدرس ایمل خود بفرستید،در منوی بالای سایت گزینه setting را اتنخاب کنید در اینجا تیک گزینه Send file to Email  را فعال کنید و آدرس ایمل مورد نظر را وارد کنید. در آخر نیز بر روی Save Settings کلیلک کنید.

rv7.4

خلاصه و تنیجه گیری

لذت دانلود از اینترنت بر کسی پوشیده نیست.شاید هم اگر یک اینترنت نامحدود یا با قابلیت دانلود رایگان در شب داشته باشد.تمام نرم افزرا ها و سایر نیازهای خود را از اینترنت دانلود کنید.در این زمینه در حال حاضر نیز ده ها سایت فارسی زبان برای دانلود رایگان مهیا شده اند و خیلی هم بهتر از سایت های مشابه خارجی ،سرویس و خدمات ارائه میکنند. ضمن اینکه شاید تعداد زیادی از این فایل ها،در سایت ها اشتراک فایل قرار داشته و شما مجبورد هستید یا در آنها اکانت بخرید یا به عنوان گزینه بهتر در رپید باز اکانتی همه منظوره برای دانلود آنها تهیه کنید.

البته روش پیشنهادی ما یعنی راه اندازی یک راپیدلچ،شاید بهترین راه کار برای شما باشد که میتوانید آن را برای همیشه و به صورت اختصاصی راه اندازی کنید و از قید و بندهای سایت های دیگر خلاص شوید و به صورت شخصی فایل های خود را دانلود کنید.همچنین سرعت دانلود در این روش اگر هاستی مناسب خریده باشید نسبت به روش های دیگر بسیار بالاتر است.همچنین برای راه اندازی آن،اگر فایل های خیلی حجیمی ندارید و اکثر آنها نهایتا زیر ۴۰۰ مگابایت ختم میشوند،میتوانید با پرداخت ۵۰ هزار تومان به صورت سالیانه و نامحدود از آن استفاده کنید.به لحاظ آماری لازم به ذکر است.هم اکنون نرم افزار و در اصل اسکریپت راپیدلچ،۵ میلیون کاربر سراسر جهان دارد.ضمن اینکه این نرم افزار در حال حاضر بر روی ۲۰۰ هاست معتبر جهانی نصب شده است.

از خصوصیات این اسکریپت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.انتقال راحت فایل از سایر سرورهای اشتراک فایل به سرور شما.به عبارتی انتقال آسان فایل از یک سرور به سروری دیگر

۲.صرفا نیازمند به هاستی که php را ساپورت کند(بدون نیاز به MySQL) (این ویژگی یکی از محاسن بزرگ این اسکرپیت است و بدین ترییب ظاهری کاربر پسند و ساده ای داشته و هیچگونه پیچیدگی در ساختار آن مشاهده نمی شود و حتی افراد عادی که آشنایی با کد نویسی و … ندارند،میتوانند آز آن استفاده کنند)

۳.پشتیبانی از ۴۵ سایت اشتراک فایل

۴.امکان ارسال فایل به ایمیل

۴.ذخیره فایل در پوشه دلخواه و دارای مدیرت فایل

۵.نصب راحت و بدون نیاز به تخصص

۶.رپید لچ یک روش ساده و رایگان برای مستقیم کردن لینک  سایتهایی مثل رپید شیرو… محسوب میشود.به این ترتیب که فایل مرود نظر را در هاست شما کپی میکند…تقریبا مانند رپید باز،اما به صورت اختصاصی.

میتوانید فایل های دریافی را در هر دایرکتوری که شما مشخص میکنید،در هاست شما دخیره کند.

۷.مدیریت فایل بسیار پیشرفته ای دارد،به گونه ای که زمان دریافت فایل و یادداشت و … را در خود ذخیره میکند.منظور از یادداشت ،توضیحاتی است ه شما قبل از دریافت فایل میتوانید درج کنید تا در آینده بتوانید جستجوی آسانتری بین فایل های دریافت شده داشته باشید.

۸.امکان آپلود کردن فایل های دریافتی از طریق FTP به هر سروری که از FTP پشتبانی کند.

۹.حذف و تغییر نام و تکه تکه کردن فایل های دریافت شده و …

۲ نظر

 1. سلام خدمت شما

  ممنون از پست بسیار عالی و کاملتون

  فقط یک سوال داشتم :
  من این اسکریپت رو توی سایتم ریختم
  اما وقتی میاد بالا یک سری warning میده و هیچ لینکی رو هم به درستی لیچ نمی کنه
  حالا من یک سوال دارم::
  از اونجایی که این کار(اسکریپت لیچ) غیر مجاز هست و هاستها خوششون نمیاد که ما لیچ نصب کنیم می خواستم ببینم این warning ها به همین خاطر هست؟؟؟ یعنی اینکه هاست یه کاری کرده که کار لیچ بدرستی انجام نشه؟؟ (اصلا علمشو دارن که همچین کاری انجام بدن؟؟؟)

  • سلام
   شاید اسکریپت رو درست نصب نکردین! شاید هم مشکل از هاستتون باشه. در هر صورت هاستتون اگه بفهمه می تونه هاستتون رو ببنده چون میزان مصرف سی پی یو و پهناباند رو بالا می بره.


از ما حمایت کنید!