دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
خانه » بازی » آموزش و معرفی بازی » اسکریپت کانتر استریک

اسکریپت کانتر استریک

CS-Script

از آنجایی که قراره هر هفته یک اسکریپت کانتر استریک رو داخل سایت قرار بدم تصمیم گرفتم  تا قبلش شما دوستان را با اسکریپت کانتر استریک به صورت ساده و قدم به قدم از صفر آشنا کنم.

قبل از آشنایی با ساکریپت شما را باید با CFG آشنا کنم. به زبان ساده CFG یک فایل متنی با کدهایی می باشه که شامل تنظیمات کانتر استریک شما می باشد. مثلا شما کانتر استریک خود را شخصی سازی کردین، اگر این فایل را در کانتر استریک های دیگه قرار بدین تنظیمات شما بر روی آن کانتر استریک پیاده سازی میشه.

آدرس محل CFG به صورت زیر می باشد:

Cstrike/ config.cfg

شما می توانید هر CFG را به نام config.cfg تغییر نام دهید و در این مسیر قرار دهید، حال با اجرای کانتر استریک تنظیمات این CFG بر روی کانتر استریک شما تنظیم می شود.

شاید شما چند نوع CFG داشته باشید، مثلا یک CFG مخصوص Knife باشه و یکی دیگه مخصوص AWP یا یکی دیگه مخصوص AK-47 (کلاش) حال باید چه کرد؟

خوب برای هر کدام از CFG ها یک اسم انتخاب می کنید و در زمان بازی با استفاده از دستور زیر در کنسول کانتر استریک CFG مورد نظر رو فراخوانی می کنیم:

Exec cfgname.cfg

 خوب تا اینجا فکر کنم متوجه CFG  شده باشین.

اسکریپت کانتر استریک در واقع به زبان ساده به کد های CFG گفته میشه که البته این کدها ویژه و سفارشی می باشند و در CFG پیش فرض خود کانتر وجود ندارن.

کاری که شما باید بکنید این است که فایل CFG مورد نظر را با یک ویرایشگر متن باز کنید و کدهای اسکریپت را بخش مربوط به خود داخل CFG قرار دهید.

منتظر اسکریپت های شگفت انگیز ما با باشید.


از ما حمایت کنید!